8051 mikrodenetleyici sisteminin eğitim düzeneğinin tasarlanması
  1. Tez No: 20712
  2. Yazar: KADİR KORKMAZ
  3. Danışmanlar: PROF.DR. SEZGİN ALSAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 127
Özet
ÖZET Bu çalışmada, INTEL MCS-51 ailesi 8 Bit' lik mikrodenetleylici sistemi incelenmiş ve örnek programlarla kullanımı anlatılmıştır. Çalışma dört temel bölüm Üzerine kurulmuştur. Birinci bölümde, mikroişlemci ve mikrodenetleyici arasındaki arklar incelenmiştir. İkinci bölümde, MCS-51 ailesinin tüm Özellikleri ayrıntılı olarak alalatılmıştır. Üçüncü bölümde, 8051 deney kartının kullanımı ve PC yardımıyla 8051 assembly programların geliştirilmesi hakında bilgiler verilmiştir. Son bölümde ise bu konuyla, ilgili yapılabilecek uygulamalara örnekler verilmiştir.
Özet (Çeviri)
SUMMARY In this work, INTEL MCS-S1 8 bit microcontroller system has been studied and their applications are explained with examples. This study is based on four chapters. In the first chapter, the differencies between microcontroller and microprocessor are explained. In the second chapter, characteristics of MCS-S1 family has been given in detail. In the third chapter, information is given about using of 8051 development card and developing 8051 assembly language programs by using PC. In the last chapter, the application examples related with this topic has been given.