Arapça'da nâsih fiiller
Nâsih verbs in Arabic
  1. Tez No: 210751
  2. Yazar: MUSTAFA IRMAK
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. İLYAS KARSLI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Eastern Linguistics and Literature
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karadeniz Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 178
Özet
?Arapçada Nâsih Fiiller? isimli çalısmamız bir giris ve üç bölümden olusmaktadır. Birinci bölümde ?kâne grubu? yapısal ve anlamsal özellikleri açısından incelenmistir. kinci bölümde, ?kâde grubu? yapısal ve anlamsal özellikleri açısından incelenmistir. Üçüncü bölümde ?zanne grubu? yapısal ve anlamsal özellikleri açısından incelenmistir. Sonuç bölümünde ise çalısmada ulasılan sonuçlar ve önemli görülen bazı noktalar vurgulanmıstır.
Özet (Çeviri)
Our study namely ?Nâsih Verbs in Arabic Language?, has consisted of an introduction and three chapters. In the first chapter, we have dealt with ?Kanah and her sisters? from the point of view of morphology and semantics. In the second chapter we have dealt with ?kadah and her sisters? from the point of view of morphology and semantics. In the third chapter we have dealt ?zanna and her sisters? from the point of view of morphology and semantics. In the conclusion, we have emphasized the main results and important points we have reached.