Third party logistics service providers in turkey, their perspectives in logistics sector: Turkey as a case study
Türkiyede bulunan üçüncü parti lojistik hizmet sağlayıcıları, sektöre bakış açıları: bir vaka analizi olarak Türkiye
  1. Tez No: 210786
  2. Yazar: AYÇA CEZAYİRLİ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. FRANK BATES
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ulaşım, İşletme, Transportation, Business Administration
  7. Yıl: 2007
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İzmir Ekonomi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Lojistik Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Lojistik Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 273
Özet
Bu tez, Türkiye'de bulunan üçüncü parti hizmet sağlayıcılarının analizine eğilmektedir. Bu çalışmanın amacı Türkiye'de bulunan üçüncü parti lojistik hizmet sağlayıcılarını, sermaye yapılarına göre, sektörde faaliyet gösterdikleri yıllara göre, sahip oldukları çalışan sayılarına göre, hizmet verdikleri hedef sektörlere göre, müşterilerine sağladıkları lojistik yönetimi hizmetlerine göre, sektördeki birleşme ve devir alma kararlarına göre, sektördeki problemlere bakış açılarına ve bu problemlere sunulan çözüm önerilerine bakış açılarına göre incelemektir. Bu amaç için Uluslararası Taşımacılık ve Hizmet Üretenler Dernek'ine mensup 120 firmaya bir anket uygulanmıştır. Türkiye'de faaliyet gösteren üçüncü parti lojistik sağlayıcılarını daha iyi anlayabilmek için anket bulguları değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis focuses on the third party logistics service providers in Turkey. The primary objective of this thesis is to analyze the third party logistics service providers in terms of their capital structure, operating period in the sector, employee numbers, the target sectors that they serve, their logistics management activities, their merger and acquisition decisions and their perspectives? regarding to the problems of the sector and the suggested solutions. For this purpose, a survey was conducted to the 120 firms of International Freight Forwarders Association. To be able to get a deep understanding of third party logistics service providers in Turkey, the findings of the conducted survey is evaluated.