Kalite sistem yayılımı ve beyaz eşya sanayiinde bir uygulama
Quality function deployment and an application in white goods field
- Tez No: 211864
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ALP BARAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2006
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 144
Özet
Bu tez çalışmasında kalite fonksiyon yayılımının genel yapısı anlatılmış ve üretimfaaliyeti gösteren bir firmadaki uygulaması üzerinde durulmuştur. Uygulamadasırasıyla kalite, proses ve parça yayılım teknikleri anlatılmış ve tüm kalite evi tablolarıaçıklamalarıyla eklenmiştir. Diğer yandan uygulamada, toplam kalite yönetimi verianalizlerine de yer verilmiştir. Sonuç olarak müşterinin sesi kalite fonksiyon yayılımıtablolarına aktarılarak tasarımda değişiklik yapılmış ve müşteri tatmininde iyileşmegözlenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis Quality Function Deployment general structure has been described andfocused on an implementation in a company which running as a component producer inthe field of domestic cooking appliances. In the implementation section: Qualitydeployment then process deployment and then part deployment have been performed.The entire related matrix has been added. On the other hand total quality managementand productivity analyses, has been taken place.Customer attributions transferred in to the quality house matrix then tree of thedeployment has been calculated thus related design improvement necessity diagnosedand successfully adapted to the product. As result, customer satisfaction is recordedfrom the market.