Lojistik sistem tasarımı
Logistics system design
- Tez No: 211870
- Danışmanlar: DOÇ.DR. NECDET ÖZÇAKAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, İşletme, Industrial and Industrial Engineering, Business Administration
- Yıl: 2006
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 90
Özet
Çalısmada ana sorun lojistik sistem tasarımında kullanılacak yöntem ve tekniklerin dogru seçimi ve kullanımı olarak tanımlanmıstır. Sorunun çözümü, lojistik kavramının bir çalısma alanı olarak kabul edilmesi ve çok fazla çalısma alanı ile etkilesim içinde olan bu kavram çevresinde olusacak çözümlerin proje yaklasımı ile ele alınması olarak tarif edilmistir. Çözümlerde sonuçun karara baglanmasının konu ile ilgili birincil ve ikincil tüm tarafların bilgi, görüs ve tecrübelerinin bir araya getirilmesi ve matematiksel çözümlerin çıktılarının bu çalısma gurubu tarafından yorumlanması ile olabilecegi anlatılmaktadır.
Özet (Çeviri)
Right choice and application of the methods and techniques for the logistics system design was the main case at that work. Solution explained as; primarily defining concept of the logistics as a unique business area which interact lots of different business areas, so successful solution about logistics only comes with project management approach. Mathematical solution must be consider primary and secondary business parties knowledge, comments and experiences and solution outputs must be commented by business parties before final decision. iii