Kara yolları trafik ölçüm cihazları iş programlarının iyileştirilmesi
The improvement of highways traffic measurement equipment's service programme
  1. Tez No: 212766
  2. Yazar: UĞUR AKKAŞ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HİKMET BAYIRTEPE
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Trafik, Ulaşım, Traffic, Transportation
  7. Yıl: 2007
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 135
Özet
Bu çalışma ile ülke genelinde karayolları üzerinde sayım yapan otomatik sayım ve sınıflandırma cihazlarının sayım yaptığı noktaların sayılarının artırılmasına ve yol ağı üzerinde bulunan kontrol kesim noktalarının birbiriyle bağlantısının tespit edilerek en ekonomik yönden sayımların tamamlanması için elde edilen olasılıkların değerlendirilmesi ve sayımların tamamlanarak merkeze iletiminin sağlanmasına yönelik bir yöntem geliştirilmiştir. Anahtar Kelimeler : Trafik, Metrocount, WIM, sayım
Özet (Çeviri)
The aim of this research is to increase the number of automatic traffic counting and classification equipment stations which is located on the whole country, to evaluate the obtained probability of completion of traffic countings in most economical way by means of determining the relationship between the control sections number which is on the network of highways and to develop a method for communication system in order to provide sending traffic data from stations to center unit. Key Words : Traffic, Metrocount, WIM, counting