Kale ve çevresinin ekonomik yapısı ve bu yapının göç olgusu üzerindeki etkileri
  1. Tez No: 21494
  2. Yazar: ALİ ERKAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALAETTİN TANDOĞAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ekonomi, Economics
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karadeniz Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İktisat Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 132
Özet
Ö Z E T Bu Yüksek Lisans tezi, Gümüşhane ili Kale Nahiyesinin ekonomik yapısı ve bu yapının göç üzerindeki etkilerini araştırmaya yöneliktir. Bu nedenle önce, Kale ve Çevresinin ekonomik yapısı ve hu yapıyı oluşturan doğal şartlar üzerinde durulmuş, daha sonra bu yapının yöreden yapılan göç üzerindeki etkileri ortaya konulmaya çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
S U M M A R Y This master thesis ıs indicated on the economical structure of the town kale m Gümüşhane province and also pointed the influences of this structure on migration; from the Gümüşhane province. Therefore, at first step, it's indicated on the economical structure of the town kale and its environments -iT and also tries to relate of the relation between this structure and migration.