Hedef ve yetkinlik bazlı performans değerlendirme sistemi ve bir örnek olay çalışması
Target and competence based performance evaluation system and a case study
- Tez No: 215444
- Danışmanlar: DOÇ. DR. LALE TÜZÜNER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2007
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 150
Özet
“Hedef ve Yetkinlik Bazlı Performans Deerlendirme Sistemi ve Bir Örnek OlayÇalıması”adını taıyan bu çalımada; performans deerlendirme, hedef veyetkinlik kavramlarından yola çıkılarak, performans deerlendirme sisteminin hedefve yetkinliklerle nasıl ilikilendirilecei ve ne ekilde uygulanacaı anlatılmayaçalıılmıtır. Bu kapsamda, üçüncü bölümde hedef ve yetkinlik bazlı performansdeerlendirme sistemi uygulanan ve hızlı tüketim malları sektöründe faaliyetgösteren bir irketin örnek çalıması anlatılmıtır. Çalımada, aynı zamandauygulamada karılaılan problemler ortaya konulmu, elde edilen sonuçlara veönerilere de yer verilmitir
Özet (Çeviri)
In this thesis, ?target and competence based performance evaluation system and acase study?, performance evaluation, and the concepts of target and competence weredescribed and discussed. However, the relationships between target and competencein performance evaluation system and how these concepts can be applied in acompany are explained. In an application section, there was a case study in a fastmoving consumer goods (FMCG) company which uses performance evaluationsystem. However, in this thesis the application problems were considered and theanalysis results and suggestions were given.