An empirical study about the construction of sexuality among a group of middle class women
Cinselliğin yapılanması hakkında bir grup orta sınıf kadınla yapılan bir ampririk çalışma
  1. Tez No: 216960
  2. Yazar: SAADET GÜLRU YILDIZ
  3. Danışmanlar: DR. ADNAN AKÇAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sosyoloji, Sociology
  7. Yıl: 2007
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kadın Çalışmaları Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 124
Özet
Bu çalışmada cinselliğin bir tarafı ile çok konuşulduğu bir tarafı ile degerçek algı ve yaşanmışlıkların hiç bilinmediği varsayılan bir toplumsalyapıda `normal ` tanımı altındaki kentli eğitimli orta sınıf mensubukadınların cinselliği yaşama ve algılama biçimlerinden bu grubunmensubu kadın için cinselliğin nasıl kurulduğu anlaşılmaya çalışılmıştır.Yaşları yirmili ile ellili yaşlar arasında değişen yirmi dokuz kadınlayapılan söyleşiler sonrasında kadın cinselliğinin kuruluşuna dair belirliçıkarımlar yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, construction of sexuality has been studied among middleclass, educated women who are living considered `normal `, in a socialstructure assumed where sexuality from one side is talked about a lot andfrom another full of unknowns about perceptions and experiences.Certain conclusions were derived on construction of women sexualityfollowing the interviews performed with twenty nine women whose agesvary from twenties to fifties.