Prefabrike betonarme panellerin birleşim yeri sorunları
The Problems of joints in precast concrete panels
  1. Tez No: 21883
  2. Yazar: EMİNE ERCAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. GÖNÜL UTKUTUĞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Mimarlık, Architecture
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Mimarlık Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 238
Özet
prefabrike betonarme panellerin birleş îm yeri sorunları (Yüksek Lisans Tezi) Emine ERCAN GAZI ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Mart İ992 ÖZ Bu tezde, esas olarak, prefabrike betonarme panel lerin birleşim yeri sorunları incelenmiştir. Çalışma sırasında herşeyden önce, pref abr ikasyon ve prefabrike betonarme paneller incelenmiş ve Bölüm I 'de verilmiştir. Tezin ikinci bölümünde prefabrike betonarme panellerdeki bir leşim yerler i ve bunların biçimleri tartışılmıştır. Bu tartışmanın ardından ESTON örnek olarak alınmak suretiyle, birleşim yeri sorunları III. Bölümde verilmiştir. Nihayet son bölümde, birleşim yeri sorunları ve bunların Türk konutlarında nerelerden kaynaklandığı özetlenerek değerlendirilmiştir. Bilim Kodu : 601.02.03 Anahtar Kelimeler : Birleşim Yeri Sayfa Adedi : 221 Tez Yöneticisi : Doç. Dr. Gönül UTKUTUG
Özet (Çeviri)
THE PROBLEMS OF JOINTS IN PRECAST CONCRETE PANELS (M.Sc. Thesis) Emine ERCAN GAZ t UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY March 1992 ABSTRACT In this thesis primarily the problems of joints in precast concrete panels have been studied. During the study, first of all, pref abrication and precast concrete panels have been examined and given in chapter I. In second chapter of the thesis the joints and their forms in precast concrete panels have been discussed. Following this discussion, by taking ESTON case as an example, problems of joints have been given in chapter three. Finally, in the last chapter, the problems of joints and where these problems arise in Turkish buildings have been summarized and evaluated. Science Code Key Words Page Number Adviser 601.02.03 Joint 221 Assoc. Prof. Gönül UTKUTUG X 1