Hedef ve yetkinliğe dayalı performans yönetim sistemi ve içki sektöründe vaka çalışması
Target and competence evaluations system and a case study in beverage sector of alcohol
  1. Tez No: 221417
  2. Yazar: PINAR SEVİM
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AHMET TUĞRUL SVAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 154
Özet
Bu çalışmada; performans değerlendirme, hedef ve yetkinlik kavramlarından yola çıkılarak, performans değerlendirme sisteminin hedef ve yetkinliklerle nasıl ilişkilendirileceği ve ne şekilde uygulanacağı anlatılmaya çalışılmıştır. Bu kapsamda, üçüncü bölümde hedef ve yetkinlik bazlı performans değerlendirme sistemi uygulanan ve alkollü içeçecek sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin örnek çalışması anlatılmıştır. Çalışmada, aynı zamanda uygulamada karşılaşılan problemler ortaya konulmuş, elde edilen sonuçlara ve önerilere de yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This study was explained the system of performance evaluations reletions with targets and perfections using performance evaluation target and perfection concepts.At comprehension, ın 3 part of thesis has explained the sample study of the system of performance evaluations supporting targets and prefection in beverage sector of alcohol which practice it. At the same time, in this study was deduced emergent problems at practice and has included this study?s results and suggestions.