Kardiyovasküler sistem hastalıklarında oksidatif stres ve lipid profillerinin incelenmesi
Investigation of oxidative stress and lipid profiles in cardiovascular disease
  1. Tez No: 225729
  2. Yazar: SENA IRMAK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYMELEK GÖNENÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyokimya, Biochemistry
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyokimya Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 204
Özet
Çalışmamızda, anjiyo sonrası damar tıkanıklığı saptanan 90 hasta ve 32 sağlıklı kontrol grubunda serum MDA, TAC, nitrit + nitrat, homosistein, B9 , B12, HDL-kolesterol, VLDL-kolesterol, LDL-kolesterol, total kolesterol ve trigliserit düzeyleri ölçülmüştür.
Özet (Çeviri)
In our study, serum MDA, TAC, nitrite + nitrate, homocysteine, B9 , B12, HDL-cholesterol, VLDL- cholesterol, LDL-cholesterol, total cholesterol and triglyceride levels of 90 patients diagnosed for vascular congestion after angio and 32 healthy people were tested.