Things get to murmur, murmur gets to be a thing
Şeylerin mırmırı, mırıldanmanın şeyleri
  1. Tez No: 226785
  2. Yazar: HASAN SALİH AY
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERDAĞ AKSEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Sabancı Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Güzel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 72
Özet
Bu metin ?şeylerin mırmırı, mırıldanmanın şeyleri? isimli sergi bağlamında, işlere yönelen muhtemel bir geçişi olanaklı kılmayı amaçlamaktadır. Metin, süreç dahilinde atölye mekanı içerisinde oluşan ve ortaya çıkan işlerle belirli bir uyum içerisinde inşa edilmiştir. Bu anlamda, işlerin bir yorumunu ya da tanımlamasını oluşturmasından ziyade, metnin sergiyi çevreleyen, sergi ve işler boyunca dolaşan bir yapıya sahip olması amaçlanmıştır. Böylelikle bu metnin, hem bu sergiyi ve işleri, hem de kendi yapısını açımlayabilecek bir okumayı olanaklı kılacağı söylenebilir.
Özet (Çeviri)
This text, accompanying the exhibition, (named as ?things get to murmur, murmur gets to be a thing?), aims to provide a possible access to the works. It has been constructed in agreement with the works becoming and emerging in the studio environment. In that respect, rather than giving an interpretation or definition of the exhibition, this text should be considered as an elongated artist?s statement written during the artistic production process.