İş Hukukunda idari ceza hükümleri
Administirative money fines in Labour Law
- Tez No: 227088
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SERKAN ODAMAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Labour Economics and Industrial Relations
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Çalışma Ekonomisi Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Çalışma Ekonomisi Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 122
Özet
İş Kanunundaki idari para cezalarını ve bu cezaların, dayandığı esas, ilke ve usullerin belirlenerek, uygulayıcılara yol göstermesi, bu tez çalışmasının başlıca amacını oluşturmaktadır.Çalışmamız üç bölümden oluşmaktadır; birinci bölümde 4857 sayılı İş Kanununun genel kapsamını ve idari para cezası kavramını, ikinci bölümde İş Kanunundaki idari para cezası hükümlerini, bu hükümlerin içeriğini ve bunlara ilişkin yaptırımları, üçüncü bölümde ise idari para cezalarının İş Kanununda uygulanma usullerini inceleyeceğiz.
Özet (Çeviri)
The unique aim of this thesis is to determine the essentials, principles and procedures of administrative money fines in labour law which regulates labour relations.This thesis has three parts; in the first part general coverage of labour law and the meaning of money fines will be explained. Second part includes procedures, field of application and principles of administirative money fines in labour law. The last part includes application procedure of administirative money fines in labour law.