Türkiye'de önüretim üreten ve uygulayan firmaların sorunları ve çözüm önerileri üzerine anket çalışması ve konunun irdelenmesi
  1. Tez No: 23088
  2. Yazar: NEJLA YAYLA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Mimarlık, Architecture
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Yıldız Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 111
Özet
ÖZET Bu çalışmada, Türkiye'deki ön üretim firmalarının konumlarını ve sorunları ile çözüm önerilerini araştırmak amaçlanmıştır. Türkiye Prefabrik Birliği kapsamındaki 20 üye firma ile an ket yapılmıştır. Sonuçlar diğer verilerle desteklenerek açıklanmış ve değerlendirilmiştir. Giriş bölümünde, sorun, amaç, kapsam ve yöntem belirtilmiş tir. Türkiye'de ön üretim hakkındaki bilgiler II. bölümün konusu nu oluşturmaktadır. Bu bölüm, grafik ve tablo gösterimlerle kuvvetlendirilmiştir. III. bölümde ise sorunlar dile getirilmiştir. Sonuçta, çözüm önerilerini içeren bir değerlendirme ile çalışma noktalanmıştır. Son olarak, ekler kısmında yapılan anketler ve firmalar hakkında bilgiler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
SUMMARY In this study, solution proposals for the problems and situations of companies producing and applying prefabrics in Turkey are investigated. An interview has been made with the twenty members of“Türkiye Prefabrik Birliği”. The results are examined and explained, supported with the other datas. In the introduction section the problem, aim, content and method are determined. Data about prefabrication in Turkey is second sections subject. This section is supported with tables and grophical represantations. In the third section problems are subjected. As a conclusion the study is ended with the solution proposals for the. problems. At the appendix, the interviews and information about the companies are given.