A java based development environment for springFramework
SpringFramework için java tabanlı bir geliştirme ortamı
- Tez No: 232476
- Danışmanlar: DOÇ. DR. OSMAN NURİ DARCAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Mühendislik Bilimleri, Computer Engineering and Computer Science and Control, Engineering Sciences
- Yıl: 2008
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sistem ve Kontrol Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 108
Özet
Web için uygulama geliştirme bugün en önemli programcılık alanlarından birisini teşkil etmektedir. Web uygulamaları için daha iyi ve kolay programlama yolları sağlamak üzere şu anda sunulmuş ve kullanımda olan bir çok teknoloji mevcuttur. Bunlardan bir kısmı açık kaynak kodlu iken bazıları ise Microsoft ve IBM gibi büyük yazılım sağlayıcılar tarafından pazara sürülmektedir. SpringFramework bu pazarda açık kaynak kodlu bir alternatif olarak bulunmaktadır. Java tabanlı olan bu teknoloji, en iyi pratikler ve kabul edilmiş standartlar temelinde yazılım geliştirilmesi için sağlam bir alt yapı sunmak üzere tasarlanmıştır. Bu tez, düşük seviye görevleri kullanıcılarından saklayarak ve onları uygulamalarının gerçek amaçlarına odaklandırarak, SpringFramework üzerinde çalışan web uygulamaları geliştirme işini kolaylaştırmak üzere bir bilgisayar programı ortaya koymayı amaçlamaktadır. Kullanıcı dostu olma ve insan doğasına yakın olma temeline dayanan bu yazılım, otomatik kod ve sayfa üretimi, veritabanı ve uluslararası dil desteği ve kolay dosya yönetimi sağlamaktadır.
Özet (Çeviri)
Web application development is one of the most important programming areas today. There are many technologies to provide a better and easier way of programming for web applications in the market. Some of them are open source and free whereas some of them are released by big software vendors such as Microsoft and IBM. The SpringFramework is an open source alternative in this area. It is a Java-based technology to provide a robust infrastructure to software development based on best practices and accepted standards. This thesis aims to provide a computer program to facilitate SpringFramework-based web application development by hiding low level tasks from the developer and trying to make it focus on the real purpose of his application. Based on user friendliness and being close to human nature this program provides automatic code and web page generation, database and internationalization support, easy file management.