Kablo tv sistemlerinde örüntü algılama
Pattern perception in cable tv systems
  1. Tez No: 233077
  2. Yazar: FERHAT YAVUZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MUAMMER ÖZDEMİR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ondokuz Mayıs Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü
  12. Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 67
Özet
Bu çalışmada, Kablo TV sistemlerinde bulunan, dönüşümlü yayınlara ait kullanılmakta olan dönüşüm sistemlerine alternatif kuvvetli otomatik dönüşüm sistemi tasarlanmış ve gerçeklenmiştir.İlk olarak dönüşümlü yayınlarda hali hazırda kullanılmakta olan tüm yöntemlerden bahsedilmiştir. Bu yöntemlerin birbirlerine göre üstün ve olumsuz yanlarından bahsedilmiştir. Ardından gerçekleştirmiş olduğumuz otomatik dönüşüm sisteminin özellikleri, çalışma prensipleri ve hali hazırda kullanılan diğer sistemlere göre üstün yanlarından bahsedilmiştir.Çalışmamızın genel bilgiler bölümünde Kablo TV sistemleri ile ilgili genel bilgiler verilmiştir. Aynı zamanda gerçeklediğimiz sisteme ek olarak kullanılan yardımcı donanımlarla ilgili genel bilgiler verilmiştir.Çalışmanın sonunda gerçeklenen sistemin önemiyle birlikte bu sistemin nasıl geliştirilebileceği ve geliştirilerek nelerin yapılabileceği ile ilgili bilgiler verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, an alternative robust automatic broadcasting system has been designed and put in practice for time-shared broadcasting (broadcast alternately) in cable TV applications.First of all, the traditional methods for broadcasting alternately have been mentioned. Advantages and disadvantages of these traditional methods have been investigated. Then the designed system details, properties and its advantages over traditional systems have been stated.In the general information section of the study, general information about Cable TV systems has been given. In addition, auxiliary equipment used with the designed system has been given.At the end of the study, studies should be done for further development of the design have been mentioned.