Süreç yönetimi ve bir uygulama
Process management and an application
  1. Tez No: 233466
  2. Yazar: VESİLE MEHTAP BAŞEL BÜYÜKKÖSE
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ALİ OKATAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Haliç Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 94
Özet
Kurumlar için müşteri memnuniyetini ön planda tutmak, kaliteli ürün veya hizmeti düşük maliyetlerde ve en verimli şekilde üretebilmek ana hedeftir. Bu da günümüz piyasa koşullarında kurumların yönetim anlayış ve çalışma sistemlerini yeniden yapılandırmaları ile mümkündür. İş ve yönetim süreçleri geliştirilmeli ve sürekli iyileşmeye odaklanmak bir felsefe haline getirilmelidir.Bu çalışmanın kapsamında Kalite Yönetimi, Süreç Yönetimi, Süreç İyileştirme teknikleri ve bir uygulamaya yer verilecektir.
Özet (Çeviri)
The primary goal for enterprises is customer satisfaction and production of qualified products / services with minimum cost in most efficient method. In today?s commercial marketing environment, it is only possible by rebuilding of the management strategies and bussiness systems. Bussiness and management processes should be improved and focusing on continous improvement should be taken as a philosophy.In the content of this study, Quality Management, Process Management, Process Improvement and an application will be explained.