Muğla ili Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görev yapan öğretmenlerin serbest zaman alışkanlıklarının değerlendirilmesi
Evaluation of leisure time habits of the teachers who work in the Directorate of National Education In Muğla Province
  1. Tez No: 235306
  2. Yazar: TÜLAY AVCI
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERCAN ZORBA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Spor, Education and Training, Sports
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Rekreasyon Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 127
Özet
Bu çalışma; Muğla ili Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan öğretmenlerin serbest zaman alışkanlıklarını nasıl değerlendirdiklerini tespit etmek, yaş ve cinsiyete göre farklılıklarını belirtmek amacıyla yapılmıştır.Araştırma yöntemi alan araştırmasına dayalı olup, anket yöntemi uygulanmıştır. Ankette; kişisel, sosyal, serbest zamanları değerlendirme, tesisler ile ilgili bilgi toplamaya yönelik 27 soru sorulmuştur.Araştırmanın evrenini Muğla il merkezinde görev yapan 870 öğretmenden %23' üne tekabül eden tesadüfi yöntemle seçilmiş 200 öğretmen oluşturmaktadır.Anket sonuçlarının değerlendirilmesinde SPSS programının 12.0.1 versiyonu kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
This research was made for the purpose of determining the leisure time behaviors and differences according to age and gender of the teachers who work in the Directorate of National Education of Muğla Province.The research method depends on the field research and survey method is applied.