Anadolu güzel sanatlar liselerindeki(agsl)Türk müziği çalgıları dersinde öğretmen ve öğrencilerin karşılaştıkları problemler ve çözüm önerileri
Problems of students and teachers enceountering in Turkish musical instrument course in Anatolian art high scohools and solition recommendations
  1. Tez No: 235679
  2. Yazar: AKIN UZUNOĞLU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. METİN BALAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Haliç Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Müzik Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 82
Özet
Bu çalışmada, öğretmen ve öğrencilerin ?Anadolu Güzel Sanatlar Lise?(AGSL)'lerinde verilmekte olan Türk Müziği Çalgı Derslerinden ?Ud? ?Kanun? ve ?Bağlama? derslerinde neleri problem olarak algıladıkları tespit edilmeye çalışılmış ve olası çözüm önerileri sunulmuştur. Ancak 5. Bölgede bulunan AGSL'lerinde ?Kanun? dersinin olmaması nedeniyle araştırma kapsamına alınmamıştır. Çalışma betimsel(tarama) ve nitel özellik taşımaktadır.
Özet (Çeviri)
In this study the problems that teachers and stundent face in the ?Ud?, ?Kanun? and ?Bağlama? courses of Turkish Art Müsic Instrument Lessons in Anatolion Art High Schools have been observed and some of possible solutions have been suggested. However, Schools of the 5th region there have been no ?Kanun? lessons that?s why they have not been researched here. In this study the problems that teachers and stundent face in the ?Ud?, ?Kanun? and ?Bağlama? courses of Turkish Art Müsic Instrument Lessons in Anatolion Art High Schools have been observed and some of possible solutions have been suggested. However, Schools of the 5th region there have been no ?Kanun? lessons that?s why they have not been researched here. This study is descriptive and qualitative.