FRP: An implementation language for event driven systems
FRP: Olay sürümlü sistemler için bir gerçekleştirim dili
- Tez No: 23579
- Danışmanlar: PROF. DR. KEMAL İNAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 1992
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 117
Özet
oz FRP: OLAY SÜRÜMLÜ SİSTEMLER İÇİN BİR GERÇEKLEŞTİRİM DİLİ TEKUZMAN, Mehmet Oralp Yüksek Lisans Tezi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Tez Yöneticisi: Prof. Dr. Kemal İNAN Eylül, 1992, 105 sayfa. Bu çalışmada, Sonlu Özyineleyen Süreçler (FRP) biçimsel yor damına dayalı tanımlamaları işleten bir gerçekleştirim dizgesi betimlenmek tedir. Dizge bir derleyici ve buna bağlı bir işletim zamanı destek dizgesin den oluşmaktadır. C programlama dili ile SunOS 4.1.1 (UNIX) işletim diz gesi çalıştıran SUN iş istasyonlarında gerçeklenmiştir. Dizge elemanlarının tasarımları ve iki örnek tanımlama sunulmaktadır. Bunlardan biri akış deneti mini değişen bit protokolü ile sağlayan bir aktarım programıdır. Anahtar Kelimeler : Biçimsel Tanımlama Yordamları, Ayrık Olay Dizgeleri, Ayrık Olay Modellemesi, Programlama.'Dilleri, Bilgisayar Ağları, Protokoller. Bilim Dalı Sayısal Kodu : 619.04.02 iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT FRP: AN IMPLEMENTATION LANGUAGE FOR EVENT DRIVEN SYSTEMS TEKUZMAN, Mehmet Oralp M. S. in Electrical and Electronics Engineering Supervisor: Prof. Dr. Kemal İNAN September, 1992, 105 pages. In this study, an implementation system is described for executing specifications based on the formalism of Finitely Recursive Processes (FRP). The system consists of a compiler and associated run-time library. It has been implemented in C on SUN workstations running SunOS 4.1.1 (UNIX). The de sign of system components, and two sample FRP specifications are presented. One of these is a transport server utilizing an alternating bit flow control pro tocol. Keywords : Formal Description Techniques, Discrete Event Systems, Discrete Event Modelling, Programming Languages, Networks, Protocols. Science Code : 619.04.02 in