Crambe orientalis 1.üzerinde morfolojik, anatomik, karyolojik, ve doku kültürü (embriyo kültürü) çalışmaları
  1. Tez No: 23695
  2. Yazar: SEZAİ KESKİNER
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SÜLEYMAN TOKUR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Botanik, Botany
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 35
Özet
1991-1992 yılları arasında yapılan bu çalışmada Crambe orientalis L. türünün ayrıntılı incelenmesi planlanmış ve bu inceleme sırasında morfolojik, anatomik, karyolojik ve doku kültürü (embriyo kültürü) çalışmaları yapılmıştır. Özellikle daha önce araştırılmamış olan Crambe orientalis L.'nin anatomisi ve embriyo kültürü aydınlığa kavuşturulmuş, kesin olmayan karyolojisi belirlenmiştir. Böylelikle Crambe orientalis L.'nin bilinmeyen bazı verileri bilim dünyasına sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
in this study, which is carried out in 1991-1992 it is planned sophisticated research of the species of Crambe orientalis L. During this research, anatomycal, morfological, caryologycal and tissue culture (embryo culture) were studied. Especially Crambe orientalis L., which was studied fonnerly, has been carried out it's anatomy and embryon. It's caryology which is not certain was defined. So, some data of Crambe orientalis L. which is not known fonnerly is presented to science world.