Thlaspi violascens boiss.(Brassicaceae) türü üzerinde morfolojik ve anatomik çalışmalar
  1. Tez No: 23696
  2. Yazar: CENGİZ MİŞE
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HÜSEYİN MISIRDALI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Botanik, Botany
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 32
Özet
ÖZET 1991-1992 yılları arasında yapılan bu çalışma ile MERSİN FINDIKPINARI (C5 karesi) 'nda Türkiye için endemik olan Thlaspi violascens Boiss. (Brassicaceae) türünün morfolojik ve anatomik özellikleri ayrıntılı olarak incelenmiştir. Yapılan çalışmalar sonunda endemik olan Thlaspi violascens Boiss. türünün morfolojik ve anatomik özellikleri bilim dünyasına sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
SUMMARY This study were carried out between 1991-1992 years which was investigated the morphological and anatomical properties of Thlaspi violascens Boiss. (Brassicaceae) that is endemic for Türkiye at Mersin, Fındıkpman (C 5 Square ). According to the results, morphological and anatomical properties of Thlaspi violascens Boiss. species were introduced to science world.