Konya ilinde nohut antraknozu (Ascochyta rabiei (Pass) Labr.)'nun durumu ve mücadele olanakları
Situation of chickpea blight (Ascochyta rabiei (Pass) Labr.) and control possibilities in Konya province
  1. Tez No: 237219
  2. Yazar: MUHİTDİN ATASAGUN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. NUH BOYRAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Ziraat Bölümü
  12. Bilim Dalı: Bitki Koruma Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 89
Özet
Bu çalışmada, Konya ilinde nohut antraknoz (Ascochyta rabiei) hastalığının yaygınlığını, oranını ve şiddetini belirlemek ve hastalık çıkışında etkili bazı faktörleri araştırmak amacıyla 2006 ve 2007 yıllarında, yoğun olarak nohut ekimi yapılan 9 ilçede surveyler yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, with the aim of determination province prevalence, ratio and severity of chickpea blight (Ascochyta rabiei) disease and effective factors on occurrence of disease, it was conducted surveys in extensively chickpea sowing area in 2006 and 2007 years in 9 district of Konya Province.