Bazı genelleştirilmiş karşıt-sürekli fonksiyonlar
Some generalized contra-continuous functions
  1. Tez No: 237251
  2. Yazar: NURZADE ÇALIŞ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYNUR KESKİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 47
Özet
Bu çalışma literatürde yer alan bazı süreklilik çeşitleri arasındaki ilişkileri ele alan bir derlemedir. Üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, konunun uygulamalarıyla ilgili genel bilgilere değinilmiş, ikinci bölümde, çalışmamız için gerekli bilgi ve kavramları verdik. Son bölümde, bazı süreklilik çeşitlerinin özellikleri, birbirleri ile ilişkileri ve son olarak bu sürekliliklerin ayırma aksiyomları ile ilişkileri irdelenmiştir.
Özet (Çeviri)
The study is a compilation wich discussee the relations between some types of continuity in literatüre. This study includes three sections. In first section, the general informations about the exercises of the subject are mentioned. In the second section, we gave the information and concepts which are necessary for our study. In the last section, the characteristics of some types of continuity, their relationships between these continuities and finally their sorting actions are analysed.