Türkiye'de reel sektörde faaliyet gösteren halka arzolmuş uluslararası firmalarda risk yönetimi uygulamaları ve fonlama stratejileri
Practices of risk management and strategy of funding at initial public offered international company of reel sector in Turkey
  1. Tez No: 241761
  2. Yazar: MEHMET SINAV
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ESİN OKAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Uluslararası İşletmecilik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 205
Özet
Risk ve risk analizi, sigorta ve reasürans şirketlerinin vazgeçilmez bir unsuru ancak son yıllarda yaşanan finansal krizler neticesinde ilk olarak bankacılık sektöründe bunun sonrasında ise rcel sektörde uygulanması /orunlu bir argüman haline gelmiştir. Rekabetin sürdürülebilirliği açısından risk. finansal yönetimin artık ihmal edileme/, bir parçası olmuştur. Risklerin tanımlandığı analiz ve ölçümlerinin yapıldığı sonuçlarının ise Mnmısal tablo incelemeleriyle ile beraber verildiği vaka olarak ilaç sektörünün değerlendirildiği, İm çalışma ilgili faaliyet kolu için yüksek stratejilerin önerilmesi ile soıılandırılmakladır. Risklerin ölçülerek sayısallaştınlnıasmdii karşılaşılan güçlükler; literatürdeki karmaşıklık ve veri eksikliği kısmen nuıdellemeleriıı yapılmasına, hu şekilde ninni/ kulumu belli başlı sıkıntıların çözüme ulaştırılmasına sebeb olmuştur. Risk tanımlanması ve özümlenmesi noktasında yaşanan bu sıkıntıların bir nebze giderilebilmesi ve bilim dünyasına kalkışı olabileceği düşüncesiyle bu tez kaleme alınmıştır
Özet (Çeviri)
Risk and risk analysis are an Indispensable element of life for insurance and reinsurance company, bul after in recent years. Ihe financial crisis as a result of the banking sector the implementation of the mandatory real sector lias become an argument, Competition ill terms of sustainabilily risk that financial management was no longer a part can not be neglected. Risk analysis and measurement of the results described in the financial statements of the case study is given together with their assessment of the pharmaceutical industry, these studies suggest strategies for related activities with the high end of the arm is. Risk is measured in numerical difficulties encountered; In the lack of literature data and partly on the complexity of the modeling is done, this kind of exposure in the solution of the major difficulties has been the reason to reach. Risk identification and measurement at the point of experiencing these difficulties can be resolved and a little bit of science can contribute to world opinion, this thesis has been written down,