Sistem çözümlemede CASE (Bilgisayar Destekli Yazılım Mühendisliği) ürünlerinin kullanımı ve bunların klasik kütük organizasyonu sistemleri ile karşılaştırılıp seçilen bir ürünün mikrobilgisayarlar üzerinde bir uygulama
- Tez No: 24235
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ERDEN BAŞAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 1992
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 149
Özet
ABSTRACT Bu projede, günümüzde yaşanan yazılım krizinin üstesinden gelebilmek için üzerinde çokça konuşulan CASE (Bilgisayar Destekli Yazdım Mühendisliği) konusunun ne okluğu ortaya konulmuştur. Yazdım geliştirmeye getirdiği kolaylıklar ve çözümler irdelenmiştir. Örnek bir CASE ürünü Microstep yazılımı kullandarak tasarlanan hastane sistemi 3e klasik kütük organizasyonu sistemleri kullandarak yapdan sistem çözümlemesine göre farklılıktan ve avantajlan belirtilmeye çalışılmıştır. ABSTRACT In this project CASE ( Computer Aided Software Engineering ); that is frequently evaluated in order to overcome the software crisis that we face today, has been covered. The solutions and various utilities that we brought by CASE are evaluated as well. A hospital management system was designed by a typical CASE product MICROSTEP and it was contrusted against classical file organization systems and thus the differences as well as advantages were defined.
Özet (Çeviri)