Implementation of Kaizen Blitz approach in an electronics firm
Kaizen Blitz yaklaşımının bir elektronik firmasında uygulaması
  1. Tez No: 243671
  2. Yazar: HAFİZE ÜNALAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. G. MİRAÇ BAYHAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Bölümü
  12. Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 140
Özet
Bu tezde yalın üretim ve toplam kalite kontrol uygulamalarının prensiplerinden biri olarak bilinen Kaizen Blitz yaklaşımının bir elektronik firmasındaki uygulaması sunulmaktadır. İlk olarak, bu yaklaşımın yürütülmesinden önce firmanın karşılaştığı problemler tanımlanmış ve sonra uygulama adımları ve Kaizen Blitz yaklaşımının tatbik edilmesinden sonra beklenen iyileştirmeler detaylarıyla verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis implementation of the Kaizen Blitz approach, known as one of the principles of the total quality control applications and lean manufacturing, in an electronic company is presented. First, problems faced by the company before the execution of this approach are defined, and then implementation steps and expected improvements that will result from carrying out the Kaizen Blitz approach are given in detail.