Deniz levreklerinde (Dicentrarchus labrax Linnaeus, 1758) sindirim üzerine bazı gözlemler
Investigation feeding physiology of sea bass (Dicentrarchus labrax Linneaus, 1758)
  1. Tez No: 244614
  2. Yazar: HABİB BAL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. KADİR SEYHAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Balıkçılık Teknolojisi, Fisheries Technology
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Karadeniz Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 54
Özet
Deniz Levreğinin (Dicentrarchus labrax Linnaeus, 1758) sindirim fizyolojisi çalışmalarının amaçlandığı bu araştırmada, balık ağırlığının, besin büyüklüğünün ve sıcaklığın sindirime olan etkileri irdelenmiştir.Levrekler, doğal (1 g mezgit) (135 ± 4,1 g, n=13), (28,9 ± 9,7 g, n=15) ve pelet yem (4mm çaplı 1,5 g) (111 ± 11 g, n=12), (41,9 ± 0,2 g, n=12) ile beslenmişlerdir.
Özet (Çeviri)
In this study, feeding physiology of Sea Bass, (Dicentrarchus labrax Linnaeus, 1758) was investigated.The factors affecting gastric emptying in Sea bass fed on naturel food, whiting flesh, and formulated pelets were studied.