Atatürk Üniversitesi bilgisayar destekli öğrenci işleri uygulaması istatistik işlemleri alt sistemi
- Tez No: 24747
- Danışmanlar: PROF. DR. Y. KEMAL YOĞURTÇU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 1992
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 116
Özet
1 ÖZET Atatürk üniversitesi Bilgisayar merkezinde“ öğrenci kayıt ve ders kayıt ”,“ harç takibi ”ve“ istatistiki bilgiler ”alt başlıkları altında öğrenci işlerini komputer ortamına aktarmak için bir yazılım geliştirilmesi planlanmıştır. Bu proje ise Atatürk üniversitesinde, mevcut, mezun olmuş veya kaydı silinmiş öğrencilerin istatistiki ka yıtlarını tutmaktadır. Bu projede sırasıyla IBM VM/SP, CSP ve SQL/DS işletim sistemi, prog- lamlama dili ve veri tabanı olarak kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
11 SUMMARY It is plan to develope a software in order computurize all student admistrations under three subprojects naming“ student and lessons registrations”,“tution fees”and“statistical information”at Atatürk university Computer Centre. This project involves statistical information which means to keep records about present, graduated or dismissed home or foreing student of Atatürk university on the basis of faculty and department. In this project IBM VM/SP (Virtual Machine/System Product), CSP (Cross System Product) and SQL/DS (Structured Query Language/Data System) are used as operating system. programing language and data base respectively. T.C. YÜKSEKÖ?RETİM KURULXJf DOKÜMANTASYON MERKEZÎ