Polinomların kritik noktalarının geometrisi
  1. Tez No: 24770
  2. Yazar: M.EMİN ÖZDEMİR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. RAHİM OCAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Fen Bilgisi Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 46
Özet
ÖZET Bu çalışmada,analitik fonksiyonlar ve polinomlaria ilgili bazı tanım ve teoremler sunularak reel katsayılı bir P(z) poiinomunun kritik noktaları Lucas, Grace ve Gauss'un çalışmaları dikkate alınarak incelendi. Ayrıca, Gauss Teoremiyle ilgili bir uygulama verildi ve özel bir durum için Grace Teoremi Gauss Metodu ile ispatlandı.
Özet (Çeviri)
ii SUMMARY în this study, by introducing some definitions and theorems related to analytic functions and polynomials, the critical points of a P(z) polynomial with reel coefficient were studied by considering the studies of Lucas, Grace and Gauss, Furthermore, there was an application relating to Gauss Theorem and Grace Theorem was proved with respect to the Gauss Method for a special situation.