Bilgisayar destekli hastane uygulaması eczane alt sistemi
  1. Tez No: 24771
  2. Yazar: MUSTAFA KURU
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ŞEREF MİRASYEDİOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Atatürk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 92
Özet
ÖZET Bu çalışma, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi, hasta kabul, döner sermaye ve eczane stok kontroluna bilgisayar desteği vermek gayesi ile yürütülen projenin, eczane stok kontrol alt projesini teşkil etmektedir. Bunun için CSP/AD (Cross System Product/Application Development) ve SQL/DS (Structured Query Language/Data System) sırasıyla programlama lisanı ve veri tabanı olarak kullanıldı. Uygulamanın kolay, güvenilir ve problemsiz yürütülebilmesi için, işlemlerin farklı uygulamalarda ortak kullanılmamasına özen gösterildi.
Özet (Çeviri)
XX SUMMARY This study is a pharmacy stock control subproject in order to give computer support to Atatürk University Medical Research Hospital's patient admission, Circulating Capital and the pharmacy Stock Control System. The software for the project is developed after investigating the present stock control system and generaly stock control system. Therefore IBM, CSP/AD (Cross Sysytem Product) and SQL (Structured Query Language) used as a programing language and database respectively. To make the application easy, reliable and running with minumum problems, the processes in different application are seperated from each other.