Atatürk Üniversitesi bilgisayar destekli öğrenci işleri uygulaması kayıt ve not takibi alt sistemi
- Tez No: 24772
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SİBKAT KAÇTIOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 1992
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 100
Özet
ÖZET Bu projenin ana amacı Atatürk Üniversitesi öğrenci işlemlerinin, bilgisayar desteği ile yürütülmesidir. Öğrenci işlemleri üç ana başlık altında incelenmektedir; 1. Öğrenci kayıt ve not takibi işlemleri 2. Harç işlemleri 3. İstatistik bilgilerin değerlendirilmesi işlemleri Çalışmamız, öğrenci işlemlerinin birinci bölümü olan“öğrenci kayıt ve not takibi”konularını içermektedir. Öğrenci kayıt ve not takibi işlemlerinin gerçekleştirilmesinde SQL/DS (Structured Query Language / Data system) veri tabanı ve CSP (Cross System Product) dördüncü kuşak, uygulama geliştirme programlama dili kullanılmıştır. Geliştirilen uygulamada, ihtiyaç olduğunda gerekli güncelleştirmelerin yapılabilmesi mümkündür. Uygulamanın kullanımına 1992-1993 öğretim yılından itibaren başlanılması hedeflenmiştir.
Özet (Çeviri)
SUMMARY The main aim of this project is to carry out the student ' s affairs of Atatürk Universty with the support of computers. The student ' s affairs are studied under the three main titles as follows; 1. The procedure of registration and grading 2. Tuition fees 3. Statistical evaluation of informations about students Our study includes the first one“the procedure of registration and grading”In this procedure SQL/DS ( Stractured Query Language / Data System ) data base and CSP ( Cross System Product ), tourth generation, aplication development programing language are used. It is possible to update the developed programme when it is necessary. It is aimed to apply this project in 1992-1993 academic year.