Hardware implementations of ecc over a binary Edwards curve
Bir ikili Edwards eğrisinin donanımsal gerçeklemeleri
  1. Tez No: 251905
  2. Yazar: ÜNAL KOCABAŞ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SIDDIKA BERNA ÖRS YALÇIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektronik Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 108
Özet
Bu çalışmada, Nisan 2008'de sunulan ve eliptik eğrinin tüm noktalarını tanımlayan (?bütünlük?) Edwards Eğrilerinin minimum alanda gerçeklenmesine çalışılmıştır. Gerçekleme adımları, register sayısı optimizasyonu ve paralel işlemlerle döngünün hızlandırılması anlatılmıştır. Gerçeklemenin güvenlik durumunun SPA (Simple Power Analysis)'ya dayanıklı tasarımı belirtilmiş ve işlemi yavaşlatmasına rağmen yan-kanal ataklarına karşı dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Gerçeklemenin alan harcaması, RFID etiketlerinin alan harcama aralığında olduğundan, tasarım uygulanabilir ve üretilebilirdir. Son olarak, güç, alan ve hız karşılaştırılmaları verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, Edwards curve is implemented in minimum area speci ? cation which is de ? ned over all of the points of the elliptic curves (?completeness?) as proposed in April 2008. The statement of the study includes the implementation steps, the optimization over the number of registers and the parallelism of the design to gain speed. The implementation is designed in such a way that it is secure against the simple power analysis (SPA), although it slows down the process speed. Area consumption of the implementation is in the acceptable range of RFID tags, then it can be applied and produced as an ASIC design. Finally, the comparison of power, area and speed are indicated.