Sivil toplum-yerel yönetim ilişkisi bağlamında Sivas Hayat Ağacı Derneği
Civil society and local administrations relations in terms of Sivas Life Tree Association
  1. Tez No: 254399
  2. Yazar: MUSTAFA GÜÇLÜ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. DURMUŞ TATLILIOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, Sosyoloji, Public Administration, Sociology
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Cumhuriyet Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Din Sosyolojisi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 106
Özet
Sivil Toplum-Yerel Yönetim İlişkisi Bağlamında Sivas Hayat Ağacı Derneği isimli bu çalışma, sivil toplum ve yerel yönetim kavramlarını irdeleyen ve bu kapsamda Sivas Hayat Ağacı Derneği'ni ele alan bir araştırmadır.Araştırmamız giriş ve üç bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümü; araştırmada karşılaşılan problemler, araştırmanın amacı ve önemi, araştırmanın denenceleri, araştırmanın sınırları ve uygulamaları, araştırmanın yöntemleri, araştırmanın temel kavramları kısmından oluşmaktadır. Birinci bölümde; sivil toplum ve yerel yönetimler kavramlarına yer verdik; ikinci bölümde Sivas Hayat Ağacı Derneğini araştırdık; üçüncü bölümde araştırmada elde edilen sonuçların özeti ve öneriler mevcuttur.Anahtar SözcüklerDin, Din Sosyolojisi, Sivil Toplum, Sivil Toplum Kuruluşu, Sosyal Politika, Şehir, Yerel Yönetimler.
Özet (Çeviri)
This is the study namely Civil Society and Local Administrations Relations in terms of Sivas Life Tree Association that explicates the civil society and the concept of local management and discusses Sivas Life Tree Association.The study covers the preamble and three sections. The preamble consists of the problems that were faced during the research, purpose and importance of the study, subjects of the study, boundaries and implementation of the research, methodology of the research and fundamental conceptions. In the first section, we handled the civil society and local management concepts; we searched Sivas Life Tree Association in the second section; the third section covers the summary of achieved results of the research and recommendations.Key wordsReligion, Sociology of Religion, Civil Society, Non-governmental Organisation, Social Policy, City, Local Managements.