İstanbul balık halinin yapısal analizi üzerinde bir araştırma
A study on the structural analysis of Istanbul fish auction
  1. Tez No: 254995
  2. Yazar: ÇİLER FULYA ERKAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. METİN TİMUR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Su Ürünleri Yetiştiriciliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yetiştiricilik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 108
Özet
Bu çalışma İstanbul balık hali'nde 2009 yılı içerisinde yürütülmüştür.İstanbul balık hali, 29 Eylül 1983 tarihinden beri Kumkapı'da faaliyet göstermektedir. 27.000 m2 yüzölçümüne sahip olan hal'de 160 personel vardiyalı olarak çalışmaktadır. Hal, ülkemizin kapasite bakımından en büyük balık halidir. Yıllık işlem hacmi, 2008 yılı için, 40.270.970 kg'dır.Bu çalışma, 2004-2008 yılları arasında İstanbul balık hali'nde pazarlanan yıllık miktar ve tür çeşitliliğini rapor etmektedir.
Özet (Çeviri)
This study was carried-out at İstanbul fish auction hall in 2009.İstanbulfish auction hall has been operating at Kumkapı district since 29 September,1983. İstanbul fish auction has an area of 27.000 m2 and 160 staff have been working by shift.The İstanbul fish auction hall has the largest operation capcity in Turkey. Annual trading volume is 40.270.970 kg in 2008.This study reports that the annual amount and diversity of the fish species, marketing at İstanbul fish auction hall from 2004 to 2008.