Pricing US corporate bonds by Jarrow Turnbull (1995) model
Amerikan özel şirket tahvillerinin Jarrow Turnbull (1995) modeli ile fiyatlanması
  1. Tez No: 255601
  2. Yazar: HATİCE DİLEK OĞUZ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SEZA DANIŞOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ekonometri, Matematik, İşletme, Econometrics, Mathematics, Business Administration
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Uygulamalı Matematik Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Finansal Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bu çalıımada, ABD özel ıirket tahvillerinin fiyatlanması için reduced form modellerdenbirisi olan Jarrow-Turnbull(1995) kullanılmıı ve recovery rate sabit tutularak, defaultintensity tahmini yapılmııtır. Jarrow-Turnbull (1995) modeline göre, default risky kuponlutahvilin fiyatlanması için default free zero coupon bond fiyatı gerektiği için, AmerikanHazine bonoları da Svensson (1994) modeli ile fiyatlandırılmııtır. Default intensitytahminleri yapılırken, bonolar derecelendirmelerine göre değerlendirilmiı ve çıkansonuçların bu derecelendirmeler ile uyumlu oldukları gözlenmiıtir.
Özet (Çeviri)
In this study Jarrow Turnbull (1995) Model, which is a reduced form approach for credit riskmodels, is employed to estimate the default intensity of US corporate bonds conditionallybased on a fixed recovery rate. The estimations are performed with respect to the ratings ofthe bonds and the results were consistent with the ratings. US Treasury Bills are also used tosince zero coupon default free prices, modeled by Svensson (1994) are necessary for pricingthe default risky coupon bonds.