Bazı süreklilik çeşitleri
Some continuity kinds
- Tez No: 255681
- Danışmanlar: DOÇ. DR. FİKRET KUYUCU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Çukurova Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 56
Özet
Bir fonksiyonun sürekliliğinin incelenmesi, yeni süreklilik çeşitlerinin ( sürekli, zayıf sürekli) tanımlanmasında etkili olmuştur. Bir topolojik uzaya, üzerindeki idealle birlikte bir ideal topolojik uzay denir. X kümesi üzerinde, bir ideali ve topolojisi vasıtasıyla açık kümeler tanımlanmış ve bu yeni kavramlar sayesinde, yeni bir topolojik uzay elde edilmiştir. Bununla birlikte, yeni süreklilik çesitleri ( sürekli, sürekli, sürekli) tanımlanmıştır.Bu çalışmanın amacı, bu süreklilik çeşitlerini, özelliklerini ve aralarındaki ilişkileri araştırmaktır.
Özet (Çeviri)
Examining the continuity of a function, new kinds of continuity ( continuous, weak continuous) have been effective in the description. A topological space, with over ideal, an ideal topological space is called. On a set of X, an ideal and topology is defined through the open sets and thanks to this new concept, a new topological spaces are obtained.However, the new continuity kind (I-continuous, continuous, continuous) have been identified.The purpose of this thesis, this kind of continuity, characteristics, and to investigate the relationships between them.