GPS teknolojisi ile konum tespit sistemi tasarımı
Position determination system design with GPS technology
- Tez No: 256143
- Danışmanlar: DOÇ. DR. HASAN HÜSEYİN BALIK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2009
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 63
Özet
Bu tez çalışmasında GPS(Global Positioning System) teknolojisinin, günümüz popüler servis yönelimli mimariye sahip yazılım teknolojilerine entegrasyonu ile bir konum belirleme sisteminin kurulmasını ve günümüzün mesleklerine uygulanması amaçlanmıştır. Bu proje kapsamında GPS, .NET, Web Servis, Google Maps gibi teknolojiler kullanılarak Akıllı Konum Bulma (Smart Location Finder) yazılımı tasarlanıp gerçeklenmiştir. Ayrıca geliştirilen yazılımın kullanım alanlarından bir kaçına (Hasta Takip, Emniyet, Kargo, Trafik, Arıza Takip uygulamaları ile) uygulanması gösterilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis work, it is intended to establish a position determining system with integration of GPS(Global Positioning System) technology to today?s popular software techologies which was built according to the service oriented architecture. Under this thesis work, technologies such as GPS, .NET, Web Service and Google Maps are used to designed software named Smart Location Finder. Moreover, this developed software applied to today?s professions to see it?s benefits and advantages.