Ordu Atatürk Parkı ve kıyı bandının kentsel tasarım özelliklerinin saptanması ve değerlendirilmesi üzerine bir araştırma
An evaluation on the concept of properties for Ordu Atatürk Park and coast band
- Tez No: 256250
- Danışmanlar: PROF. DR. MURAT E. YAZGAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Peyzaj Mimarlığı, Landscape Architecture
- Yıl: 2009
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ankara Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Peyzaj Mimarlığı Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 106
Özet
Bu çalışmada Ordu Atatürk Parkı ve kıyı bandının kentsel tasarım özellikleri üzerine bir araştırma yapılmıştır. Araştırma alanında bulunan yapısal ve bitkisel uygulamalar, donatı elemanları tespit edilmiş ve değerlendirmeler yapılmıştır.Araştırma alanı, geçmişten bugüne ne yönde ilerlemiş, kullanım alanları, kullanım yoğunlukları göz önünde bulundurularak değerlendirmeler yapılmıştır. Kıyı boyunca yer alan kullanımların birbiriyle ilişkileri ve bütünlükleri de düşünülerek odak noktaları belirlenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this work, a research has been done on Ordu City Atatürk Park and Coastal Design dealing with the urban designs. Beyond the research area, all the structural and plantation implementations were established.The research area, what direction from the past to today's advanced, usage areas, considering the intensity of use of the assessments were done. Relations with each other along the coast where land use and integrity of the focal points have been determined by considering.