Bankacılıkta kredi risk yönetimi ve veri zarflama analizi ile Türk bankacılık sistemi'nin incelenmesi
Credit risk management in bank and analysis Turkish banking system with data envelopment analysis
- Tez No: 258198
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERDAL DİNÇER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ekonometri, Econometrics
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Marmara Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Ekonometri Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Yöneylem Araştırması Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 146
Özet
Bu çalışmada kredi yönetimi ve kredi risk yönetimi evreleri ele alınmış ve veri zarflama analizi ile Türk Bankacılık Sistemi'nin 2007, 2008 ve 2009 yıllarında kredi risk ve kredi ürünlerine göre etkinliği ölçülmeye çalışılmış kriz dönemi öncesi ve sonrası için bankaların genel seyri Malmquist tekniği kullanılarak anlamlandırılmaya çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, credit management and credit risk management phases were taken and data envelopment analysis and the Turkish Banking System 2007, 2008 and 2009 in the credit risk and credit products according to the event were trying to measure the crisis period before and after the banks for the general course of Malmquist techniques used have been tried to be interpreted.