Pozitif integral operatörlerinin özdeğerlerinin asimptotik davranışları
Asymptotic behaviour of eigenvalues of certain positive integral operators
- Tez No: 258866
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. YÜKSEL SOYKAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Zonguldak Karaelmas Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 70
Özet
Bu tezde Laplace tipi çekirdekli pozitif integral operatörlerinin özdeğerlerinin asimptotik davranışları incelenmiştir.Birinci bölümde tez için gerekli olan temel tanım, teorem ve önermeler ele alınmaktadır.İkinci bölümde temel teorem tanıtılacak ve temel teoremin kanıtı için kullanılacak bazı sonuçlar verilecektir.Üçüncü bölümde temel teoremin için ve dördüncü bölümde de için kanıtları verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, asymptotic behaviours of eigenvalues of certain positive integral operators with Laplace transform-type kernels is studied.The basic definitions, theorems and lemmas which are needed for the thesis are considered in the first chapter.The main theorem will be introduced in the second chapter and we give some results which will be used in the proofs of main theorem.The proof of the main theorem for the case is given in the third chapter and for the case is given in the fourth chapter.