Pultruzyon yöntemi ile üretilen lifli polimer profiller için yarı rijit birleşimler
Semi rigid connections for pultruded fiber reinforced polymer profiles
  1. Tez No: 259391
  2. Yazar: UMUT AKINCI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ŞEVKET ÖZDEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kocaeli Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 177
Özet
Bu tezin ana konusu pultruzyon yöntemi ile üretilmiş lifli polimer kompozit profiller için yarı-rijit birleşimlerdir. Yarı-rijit birleşimlerin dışında, polimer profillerin yapısal uygulamaları, bileşenleri, pultruzyon yöntemi, profillerin fiziksel ve mekanik özellikleri ve elde ediliş yöntemleri de incelenmiştir. Asıl konu yarı-rijit birleşimler olduğu için, pultruzyon eleman birleşimleri üzerine yapılan geçmiş çalışmalar, birleşim geometrileri, detaylı tanımlamalar ve deney sonuçları ile birlikte detaylı olarak incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This dissertation is focused on semi-rigid connections for pultruded fiber reinforced polymer composite profiles. Apart from semi-rigid connections, structural application of polymer profiles, their components, pultrusion method, the physical and mechanic properties of profiles and their determination methods are also reviewed. As the main concern is semi-rigid connections, the previous research on pultruded member connections, including connection geometries, detailed descriptions and test results have reviewed in detail.