gV?? çiftlenim sabitlerinin KRD toplam kurallaında incelenmesi
gV?? coupling constants in QCD sum rules
  1. Tez No: 259562
  2. Yazar: ULAŞ ÖZDEM
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYŞE KÜÇÜKARSLAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Fizik ve Fizik Mühendisliği, Physics and Physics Engineering
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Fizik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 75
Özet
KRD toplam kurallarında çiftlenim sabiti hesabı yapılmıştır. Bu hesaplamada kuark yoğuşması manyetik alınganlık terimi de düşünülmüştür. Dış alan ile tanımlanan bu parametre oldukça önemlidir ve çiftlenim sabiti hesabına ve toplam kurallarına katkısının ihmal edilemez olduğu görülmüştür. Sonuçlarımız literatürde var olan diğer sonuçlarla karşılaştırılmıştır ve farklı yöntemlerle bulunan bu çiftlenim sabitlerinin bazı değerleri ile uyum içerisinde olduğu görülmüştür
Özet (Çeviri)
We employ QCD sum rules to calculate the coupling constant by considering the quark condensate magnetic susceptibility which is not included other similar calculations. This parameter induced by the external field is quite significant and its contribution our estimation and the sum rules can by no means be neglected. A comparison of our results with the ones existing in the literature is presented, and they are consistent with the value of these coupling constants obtained different methods