Sanayi işletmelerinde üretim planlaması ve Sezersan Matbaacılık ve Ambalaj San. Tic. A.Ş.'de örnek uygulama
Planning of producing in industrial companies and the example of application in Sezersan Printing and Packaging Ind. Trd. Inc. co.
  1. Tez No: 261113
  2. Yazar: AYŞE GÜL BİLİCİ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MAHMUT TEKİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
  12. Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 163
Özet
Bu projenin amacı, sanayi işletmelerindeki üretim ve üretim planlama konularını teorik olarak ele almanın yanı sıra, sanayi işletmelerinde üretim planlamasının önemini örnek bir uygulama ile ortaya koymaktır.Çalışmanın teorik kısmında üretim ve üretim planlamanın tanımları yapılmış ve sanayi işletmelerinde üretim planlamasının öneminden, çeşitlerinden ve yöntemlerinden bahsedilmiştir. Uygulamada ise; firmanın faaliyet alanı incelenmiş, firma hakkında kısa bir bilgi verilmiş, mevcut üretim planlama sisteminden bahsedilmiş ve eksiklikleri belirlendikten sonra yeni bir sistem çalışması yapılarak, etkileri gözlemlenmiştir.
Özet (Çeviri)
The aim of this project is not only to handle the subjects of producing and planning of producing in industrial companies but also to bring up the importance of planning the producing in industrial companies by applying it to an example.In the theoretical part of this study, the definition of producing and the planning of producing has been given and the importance, the types and methods of and the planning of producing in industrial companies has been mentioned. In application, the activity field of company has been examined, brief information has been given, the available system of planning of production has been mentioned and after the defects of the system were defined, a new system work whose effects have been observed was studied.