İstanbul ili Başakşehir ilçesinde sosyal ve dini hayat
Social and religious life in Başakşehir, İstanbul
- Tez No: 261282
- Danışmanlar: DOÇ. DR. BÜNYAMİN SOLMAZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sosyoloji, Sociology
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sosyoloji Bölümü
- Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 138
Özet
Bu çalışma Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans tezi olarakhazırlanmıştır. Çalışma iki bölümden oluşmaktadır.Araştırmamızın giriş bölümünde, araştırma metodu ve teknikleri vardır. AyrıcaBaşakşehir ilçesinin tarihi,coğrafi,ekonomik ve demografik özellikleri üzerinde durulmuştur.Birinci bölümde, teorik yönüyle sosyal hayat ve dini hayat yer almaktadır. İkincibölümde ise araştırma alanımızda uyguladığımız anket sonucunda elde ettiğimiz bulgular vebu sonuçların değerlendirmeleri yer almaktadır.Son olarak araştırmamızın genel bir değerlendirilmesini yapıp çalışmamızı sonaerdirdik..
Özet (Çeviri)
This study has been prepeared as a high degree master at Selçuk Universty SocialScience Enstitueİn the introductory section research methods and techigues.İn additionthat,historical economid,geogerophical and demographical properties of Başakşehir,wereexamined in all defailsİn the first part,with theoretical aspects of social life, theoretical aspects ofreligious life are. The second section includes findings about search.Finally, general evalution of that research has been made in the introductorysection.