Müşteri ilişkileri yönetimi ve telekomünikasyon alanında bir uygulama
Customer relationship management application and an area of telecommunications
- Tez No: 261939
- Danışmanlar: PROF. DR. M. YAMAN ÖZTEK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
- Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 122
Özet
İçinde bulunduğumuz bilgi çağında ve bilginin hızıyla şekillenen yeni ekonomik ortamda süratli bir şekilde gelişme gösteren rekabet koşulları, işletmeleri ?rekabet avantajı? sağlayabilme yarısı içerisine girmişlerdir. İşletmeler için varolma mücadelesinin gittikçe zorlaştığı bu rekabet koşullarında, müşteriler de rekabetçi ortamın daha fazla farkındalar. Müşteriler, ihtiyaçlarına paralel olarak sürekli artan ve değişen istek ve beklentiler içerisine girmişlerdir. İşletmeler, faaliyetleri olan urun ve hizmet üretimlerini, müşterileriyle kurdukları kalıcı ilişkiler çerçevesinde, beklentileri doğrultusunda gerçekleştirdikleri taktir de bu faaliyetlerinden kazançlı çıkacak ve rekabetçi bir avantaj elde edebileceklerdir.Bu araştırmanın amacı, yeni ekonomi ve radikal ölçülerde değişmekte olan iş dünyasında önemli bir konum olan Müşteri İlişkileri Yönetimini her yönüyle incelemek ve çok hızlı olan bu sektör, telekomünikasyon sektöründeki bu gelişme hakkında bilgi vermektir.
Özet (Çeviri)
We live in the Information Age and the new market economy is shaped by the speed of information transfer. The resulting competitive medium leads firms to gain more advantage in competition. Under these conditions survival of firms get harder whereas customers become aware of the competition more and more. Based on their needs, customers? expectations change and increase. Firms must foresee these expectations and arrange their marketing strategy based on them so that firms? activity in the market, whether selling products or services, gets profitable and brings the competitive advantage.Public Relations Agency has a significant position in the new market economy and dramatically changing business world. The goal of this research is to examine PRAgencyin every respect and give information about the development in the telecommunication sector.