Vergi Hukuku açısından elektronik ortamda satışların belgelendirmesi
Sales documantation in elektronic environnent for Tax Law
  1. Tez No: 263166
  2. Yazar: MUSTAFA KÖKÇAM
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. DOĞAN GÖBEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Maliye, Finance
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Maliye Bölümü
  12. Bilim Dalı: Maliye Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 94
Özet
Günümüzde teknolojinin gelişmesi hayatın her yönünü olumlu ve olumsuz etkilemektedir. Vergi idaresi ve vergi ödeyen mükelleflerde teknolojik gelişmelerden etkilenmektedir.Kamunun toplamış olduğu vergilerin maksimum seviyede artırılması, vergi kayıp ve kaçaklarının en aza indirilmesi teknolojik araçların kullanılması ile mümkündür. Bunun yanında mükelleflerin ödemiş oldukları vergilerin doğru hesaplanması için güncel teknolojilerin kullanılması gerekmektedir.Yapılmış olan bu çalışmada Türkiye'de kullanılan elektronik satış belgeleri ve bunların Türk Vergi Sistemindeki yeri ele alınmıştır.Anahtar Kelimeler; Belge, Elektronik Belge, Vergi Hukukunda belge
Özet (Çeviri)
Nowadays, devolepment of the technology is effected the economic life in many affirmative also many negative ways. The tax offices and tax payers is effected by the technological innovations.To decrease tax evosion and to increase collected tax receipts properly only can be possiable to use the current technology. In additıon , to use current and advance technology is necessary for calculating taxes properly.In this study, research the electronic sales slip and technology in Turkey and place of The Turkish Tax Legislations.Keywords : Document, Elektronic Document, Tax Law Document.