Maarif ve Hazine-i Fünün ve bu mecmualardaki edebi faaliyetler
This study of the activities of the magazines named Hazine-i Fünün andmagazines on aducation named Maarif
  1. Tez No: 264475
  2. Yazar: ASİYE KUTEL
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. İSMAİL KARACA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Türk Dili ve Edebiyatı, Turkish Language and Literature
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Türk Edebiyatı Bölümü
  12. Bilim Dalı: Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 556
Özet
Bu çalışma Hazine-i Fünün ve Maarif mecmualarının edebi faaliyetleri üzerine yapılmış tematik bir incelemedir.Bu Çalışma1892-1896 yılları arasında neşredilen Hazine-i Fünün ve1891-1897 yıllarında yayınlanan Maarif dergisinin tamamı hakkındadır.Yapılan incelemedeHazine-i Fünün ve Maarifteyayımlanmış edebi metinlerin tasnifi , incelenmesi ve yorumu üzerinedir.
Özet (Çeviri)
This study of the activities of the magazinies named Hazine-i Fünün and magazines on education named Maarif has made a thematik review. This study is all about the magazines named Hazine-i Fünün published between the years 1892-1896 and the Maarif magazines on education published between the years1891-1897.