Sakarya Üniversitesindeki akademik ve idari personelinin vücut kompozisyonu ve rekreatif tercihlerinin araştırılması
Investigation of body compositions and recreative choices of academic and administrative personnel of Sakarya University
- Tez No: 265926
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. ÇETİN YAMAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Spor, Sports
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Sakarya Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Bölümü
- Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 203
Özet
Bu çalışmanın amacı; Sakarya üniversitesinde çalışan Akademik ve idari personelinvücut kompozisyonu ve rekreatif (boş zamanlarını değerlendirme) tercihlerininaraştırılmasıdır. Bu çalışmada vücut analizi için `'Body Composition Monitor'' aletive rekreatif tercihleri için geçerlilik ve güvenirlik testi yapılmış anket uygulamasıyapılmıştır. Vücut analizi ve uygulanan anket verilerinin çözümlenebilmesi içinbilgisayar ortamında SSPS paket programı kullanılmıştır. Araştırmanın problemi vealt problemleri dikkate alınmak sureti ile `' betimsel istatistik teknikleri''nin yanındaChi-Square Tests ( Ki-Kare) testi kullanılmıştır. Yapılan istatistiksel çözümlemelerdeanlamlılık düzeyi p=
Özet (Çeviri)
Aim of this thesis study is investigation of Body Compositions and RecreativeChoices of Academic and Administrative Personnel of Sakarya University. A `?BodyComposition Monitor?? tool is used to analyze body composition of participants anda survey that passed validation and reliability test. SPSS package software is used tosort and resolve the data. Problem and sub-problems of the investigation consideredwhile applying descriptive (figurative) statistics and Chi-Square Tests. Asym.Significance value considered and taken into account as p=